Lifestyle

Ky lloj i ri i qumështit mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit, sipas shkencës

 

Nëse keni qenë sado pak kurioz për qumështin me bazë bimore, apo nëse thjesht jeni një adhurues i patates, atëherë duhet ta lexoni këtë artikull.

Kjo perime e dashur nga shumica po konsiderohet një nga zbulimet e fundit si ushqim që mund të shndërrohet në qumësht, dhe përfitimet shëndetësore të qumështit të patates mund t’ju bëjnë përshtypje.