Lifestyle

Lëngu i limonit si tonik special për organizmin

Lëngu i limonit si tonik special për organizmin
 

Kur ke limonë në shtëpi, ideja më e mirë është të bësh limonadë. Merrni një enë qelqi dhe hidhni në të lëkurën e një limoni të plotë të larë mirë. Më pas, agrumet shtrydhini deri sa të mbushni një gotë e gjysmë me lëng.

Hidheni lëngun në enën e caktuar për limonadën. Në një tenxhere të vogël hidhni sheqerin dhe ujin. Lëreni të ziejë deri sa të shkrihet plotësisht. Shurupin e formuar shtojeni në enën e limonadës dhe lëreni të ftohen dhe të kombinohen së bashku.