Lifestyle

Kujdes me sheqernat natyrale

Kujdes me sheqernat natyrale

Sheqernat natyrale nga frutat nuk janë plotësisht të padëmshme, siç mendohet zakonisht.

Fruktoza e mirënjohur ka qenë e lidhur me sëmundjet e zemrës dhe veshkave, demenca, hipertensioni dhe madje edhe kanceri, thonë shkencëtarët nga Universiteti Bandor i Uellsit, transmeton KosovaPress.