Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i ujit me limon

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i ujit me limon

12 December 2018 08:24

Uji me limon është një pije që ka shumë përfitime shëndetësore për organizmin.

Sidomos nëse konsumohet në mëngjes.

Këto janë disa nga përfitimet shëndetësore që merrni nga kjo përzierje:

Shkëlqim i lëkurës

Dehidratimi kronik mund të lerë lëkurën të thatë, ndaj filloni ditën tuaj me zgjedhjen e duhur “ujë të ngrohtë me limon”, transmeton ksp. Vitamina C luan një rol kritik në mirëmbajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe antioksidantët mund të luftojnë faktorët e plakjes.

Rritje e energjisë

Konsumimi i ujit me limon është një mënyrë e mirë për të hidratuar trupin dhe të realizoni oksigjenimin e gjakut.

Ndikim në detoksifikim

Uji me limon ndihmon në largimin e lëngjeve të tepërta dhe toksinave nga trupi. Acidi citric ndihmon në maksimizimin e enzimave që stimulojnë mëlçinë.

Ujin me limon mund ta pini të ftohtë, apo edhe me të vakët nëse jeni ndër ata që u pëlqen.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme