Dy gjëra që nuk duhet t’i bëni para gjumit

Dy gjëra që nuk duhet t’i bëni para gjumit

03 November 2018 08:05

Për një gjumë të mirë, duket të keni kujdes të shtuar si i kaloni orët para se të bini në shtrat.

Më poshtë ju sjellim dy gjëra që nuk preferohet t’i bëni para gjumit:

Rroba shumë të ngushta

Rroba shumë të ngushta pengojnë gjumin, duke çuar në një temperaturë të rritur trupore si dhe duke zvogëluar nivelin e serotoninës. Flini me pizhame të rehatshme.

Ngrënia e mishit

Nëse ju nuk doni që vakti të shqetësojë gjumin tuaj, hani ushqim të lehtë para gjumit. Tretje e proteinave në trup shpesh është punë intensive e vështirë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme