Islanda ofron 5000 euro në muaj për shtetasit që martohen me islandeze

Islanda ofron 5000 euro në muaj për shtetasit që martohen me islandeze

20 August 2017 14:07

Prej disa vitesh, qeveria e Islandës po ofron të ardhura mujore në masën e 5 mijë eurove, për të gjithë ata meshkuj që vendosin të martohen me femrat që kanë shtetësi islandeze.

Presidenti aktual i vendit, Guðni Thorlacius Jóhannesson, tha se shteti i tij ka 320 mijë banorë dhe se pjesa më e madhe e tyre janë mbi 40-vjeç, ndaj vendi po përballet me një krizë të vërtetë demografike, shkruan Exspressi islandez.

Iniciativa e propozuar nga ky president nuk është aspak e re, pasi edhe Kanadaja e Japonia kanë programe të tilla, ku të rinjve që kanë dëshirë të martohen si me femrat edhe me meshkujt e këtyre shteteve dhe duan të ndërtojnë jetën e tyre e të krijojnë pasardhës, si shpërblim u jepen shuma të konsiderueshme.

Pa dyshim, kjo ofertë është mjaft joshëse, duke menduar që mund të njohësh një shtet të ri dhe njëkohësisht të nisësh jetën me të ardhura të mjaftueshme.

Komentet

ximi1323/08/2017 08:51

Valla ustah per drejtshkrim të gjuhes Shqipe na qenke.

bylbyl bylbyli21/08/2017 14:09

Nëse dikush për arsye të ndryshme nuk e bën ket pun atëher aj apo ajo i kan arsyet e veta por dikush qe jeton me existenc minimum perfiton se largohet nga varfëria dhe krijon nje jet te re per vete dhe ndihmon familjen e tij e sa per hamburgera mundet vetem nji her ne muaj te han

Ustah21/08/2017 09:57

Nji hamburger kushton 15 Euro. Kostoja e jetes eshte shume e madhe. Kshtu qe hulumtoni senet para se me shkru scene pa lidhje. Ko ofert nuk eshte Edhe at joshese Kur te dijsh qe me 500 Eur Veq 333 hamburgera munesh me i ngran edhe kurgja ma shume. Ness ne KS nji hamburger eshte 1 Eur pi bjen si me ti jeep qe Veria e KS Eur333. Nuk eshte Edhe Kus he di se cfare shume.

Shto koment

Të ngjashme