Lëmsh

Papuçet që po bëhen trend

Foto: CNN
 

Fillimisht ishin pëllumbat, në formën e një çante nga Carrie Bradshaw. Pastaj erdhi një fustan i denjë për tapetin e kuq në ngjyrën e peshkut të kuq. Tani, stilisti i Irlandës Veriore, Jonathan Anderson, ka zgjedhur një kafshë të re për ta ngritur në emër të modës: bretkosat.

Duke debutuar në pistë në Javën e Modës në Milano, nallanet amfibe (të cilat vijnë në ngjyrë të verdhë, blu dhe një jeshile klasike e rrëmujshme) u bënë në bashkëpunim me prodhuesit britanikë të çizmeve të shiut “Wellipets”, çizmet ikonike të të cilëve dikur ishin veshur nga Princi Harry dhe Princ William kur ishin të rinj.