Lëmsh

Parashikuesi i motit lidhet drejtpërdrejt me pamje nga uragani Ian, goditet nga druri

 

Pamje dramatike janë kapur nga “Weather Channel”, ndërsa parashikuesi i motit Jim Cantore është lidhur drejtpërdrejt nga Punt Gorda në momentin kur uragani Ian kishte nisur të godiste këtë pjesë me shira dhe erëra të forta në shpejtësi 160 kilometra në orë, raporton “The Sun”.

Florida është goditur nga uragani Ian të mërkurën.