Lëmsh

Spitali në Britani e shpall të vdekur një foshnjë rreth një orë para se të vdiste

 

Një spital në Britani të Madhe i ka kërkuar falje një nëne, vajza e së cilës vdiq disa orë pasi fillimisht iu tha se foshnja nuk ishte më gjallë, sipas BBC dhe The Guardian.

Alisha Pegg pretendoi se stafi në Spitalin “William Harvey” në Ashford të Britanisë e "neglizhoi" atë dhe vajzën e saj Grace, e cila vdiq shkurtin e kaluar pak pasi lindi në javën e 22-të, transmeton Koha.net.