Lëmsh

Misteri i një aeroplani të braktisur në një fushë në Bali, askush nuk e di si arriti atje

 

Një Boeing 737 i braktisur është parkuar në mes të një fushe në Bali të Indonezisë dhe ka vite që ndodhet atje dhe askush nuk e di saktësisht se si arriti atje. Për shkak të misterit që rrethon mbërritjen e tij në një vend të paarritshëm, aeroplani është bërë një atraksion popullor turistik, shkruan DailyMail.

Aeroplani ndodhet pranë autostradës Raya Nusa Dua Selatan, jo shumë larg qendrës turistike dhe plazhit Pandawa.