Lëmsh

Futbollisti i Malmos s’mund të ishte në dasmën e tij, e dërgoi vëllanë e vet

 

Sulmuesi i Malmos, Mohamed Buya Turay, humbi dasmën e tij pasi klubi i kërkoi që ai t'i bashkohej skuadrës më herët, shkruan SportBible.

27-vjeçari ka nënshkruar për skuadrën suedeze pas disa sezoneve në Superligën kineze, ku luajti për Hebei China Fortune dhe Henan Songshan Longmen.