Lëmsh

Slloveni: Avioni bëri ulje emergjente në autostradë për shkak të motorit

 

Një avion me dy pasagjerë ka bërë ulje emergjente të premten në autostradën afër qytetit të Brezjes në Slloveni dhe sipas informacioneve fillestare nuk ka të lënduar.

Policia e Kranjit ka njoftuar se ka marrë njoftim se një avion ka bërë ulje emergjente në rrugën kryesore afër Brezjes në drejtim të Jesenicës, shkruan portali slloven 24ur.