Lëmsh

Jahti superluksoz kalon nën urë, për 12 cm nuk e prek atë

Foto: SWINS
 

Një superjaht gjigant është kapur duke e kaluar me vështirësi nën një urë të ulët teksa po shkonte në një port në veri të Holandës, për prova në det.

'Galactica', një superjaht i gjatë 265 metra i ndërtuar nga Heesen, u nis nga qyteti jugperëndimor Oss në Holandë në fillim të janarit për të bërë rrugën e tij në qytetin port verior të Harlingen për pajisjen përfundimtare dhe testet në det të hapur.