Lëmsh

Italiani kapet duke përdorur krah të rremë teksa vaksinohet kundër COVID-19

 

Një italian i cili është kapur në përpjekje për të përdorur një krah të rremë për të marrë vaksinën anti-COVID, tani po përballet me akuza.

Një punonjëse e kujdesit shëndetësor i cila ia ka dhënë 50-vjeçarit vaksinën në një qendër vaksinimi në rajonin verior të Piemontes, fillimisht nuk dyshoi për mashtrim. Por më pas, kur ajo preku krahun, vuri re se diçka nuk shkonte dhe e detyroi burrin të hiqte këmishën e tij, shkruan The Guardian.