Lëmsh

Atletet që i mbathi Jordani në vitin 1984 shiten për 1.47 milionë dollarë

 

Një palë atlete të mbathura nga ylli amerikan i basketbollit Michael Jordan janë shitur për një rekord prej 1.47 milionë dollarë në ankand.

Jordan përdori atletet e kuqe dhe të bardha, Nike Air Ships, gjatë sezonit të tij të parë me Chicago Bulls në vitin 1984.