Lëmsh

Kryeministri i Tajlandës “dezinfekton” gazetarët

Kryeministri i Tajlandës “dezinfekton” gazetarët
 

Kryeministri i Tajlandës, Prayut Chan-ocha të martën ka bërë një veprim të pazakontë si politikan. Pas një konference për media që mbajti në Bangkok, ai iu drejtua gazetarëve duke i dezinfektuar me alkool.

I “nxehur” nga një pyetje për riformatim të mundshëm të kabinetit të tij, kryeministri tajlandez u përgjigj ashpër duke u thënë gazetarëve “të shikojnë punët e tyre” dhe më pas me një sprej alkooli iu drejtua të gjithëve.