Lëmsh

Policia e Koresë së Jugut fillon hetimet ndaj punonjëses që vodhi në kazino

Policia e Koresë së Jugut fillon hetimet ndaj punonjëses që vodhi në kazino
 

Policia në Korenë e Jugut ka nisur hetimet për një punonjëse malajziane pasi me një shumë parash është zhdukur nga një kazino. me pronarë nga Hong Kong në rezortin jugor të ishullit Jeju.

Jeju Shinhwa World, është një nga rezortet turistike më të mëdha në Korenë e Jugut dhe raportoi së fundmi se 14.56 miliardë janë zhdukur nga kazinoja e rezortit, të gjitha në kartmonedha koreano-jugore, përcillte agjencia vendase Yonhap.