Lëmsh

Pret të bëhet 104 vjeç, burri nga Alabama mposht COVID-19

Pret të bëhet 104 vjeç, burri nga Alabama mposht COVID-19
Foto: AP
 

Një veteran i Luftës së Dytë Botërore nga Alabama është shëruar nga COVID-19 pikërisht kur ai po shënon 104 vjetorin e lindjes.

Një i afërm i tij thotë se Majori Wooten është fizikisht dobët pas betejës me koronavirusin. Por, mbesa e tij Holly Wooten McDonald thotë se ai është në rregull dhe është përmirësuar, shkruan AP.