Lëmsh

Peshkaqeni dhelpër 3 metra i gjatë bie në rrjetat e peshkatarëve në Vlorë

 

Një peshkaqen i rrezikshëm bie në rrjetat e peshkatarëve në bregdetin e Vlorës. Bëhet fjalë për peshkaqenin dhelpër që ka rënë këtë të martë në rrjetat e peshkatarëve. Peshkaqeni është afro 3 metra i gjatë dhe peshon mbi 50 kg.

Ky peshkaqen e ka marr emrin dhelpër për shkak të mënyrës sesi lëvizë duke bërë dredha në det për të lëvizur duke hutuar prenë dhe grabitqarët e tjerë që mundohen ta sulmojnë shpesh herë.