Kapet momenti i njëjtë mes peshkut të vogël dhe peshkaqenit të madh sikurse te posteri i “Nemo”-s Foto: Dustin Burkhouse / Magnus News

Kapet momenti i njëjtë mes peshkut të vogël dhe peshkaqenit të madh sikurse te posteri i “Nemo”-s

11 December 2019 22:04

Një fotograf kapi momentin kur një peshku të vogël nga pas i afrohet një peshkaqen i madh.

Peshku duket disa centimetra larg nga nofulla e peshkaqenit të bardhë, shkruan mediumi britanik “Metro”, transmeton Koha.net. Po ashtu, në fotografi duket se ai i “hapi” shumë sytë dhe sipas fotografi pastaj ai notoi shumë larg.

Fotografi Dustin Burkhouse shkrepi këtë fotografi në Ishullin e Guadalupes, Meksikë, këtë vit.

Kjo fotografi e Burkhouset ngjan shumë me posterin e filmit të animuar “Finding Nemo” ku personazhet Marlin dhe Dory përpiqen t’i shmangen nofullës së grabitqarit (peshkaqenit të madh).

Gjithashtu, sipas fotografit Burkhouse, peshku i vogël pati fundin e lumtur, i shpëtoi këtij grabitqarit.

  • Foto: Dustin Burkhouse / Magnus News
  • Foto: Dustin Burkhouse / Magnus News
  • Foto: DPA / PA Images
  • Foto: Disney Pixar

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme