Kamerat kapin aksidentin prapa shpinës së drejtorit të Policisë që fliste për siguri në rrugë

Kamerat kapin aksidentin prapa shpinës së drejtorit të Policisë që fliste për siguri në rrugë

20 July 2019 14:29

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore, Mitat Tola po jepte një intervistë për gazetarët lidhur me sigurinë rrugore kur pas krahëve të tij ndodh aksidenti.

Dy automjete u aksidentuan në autostradën Tiranë-Durrës teksa Tola ishte duke dhënë këshilla se si shoferët duhet të tregohen më të kujdesshëm, përcjell tch.

Ngjarja u vërejt menjëherë nga gazetarët, ndërkohë që Tola nuk bëri asnjë koment.

Një prej shkaqeve më të shpeshta përse ndodhin aksidentet në këtë aks është edhe mosrespektimi i distancës midis automjeteve. Edhe ky aksident ndodhi për këtë shkak dhe fatmirësisht nuk pati persona të lënduar.

Momenti i aksidentit, i cili nuk shihet qartë, ndodh në minutën e pestë të videos: 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme