Mban 100 qirinj të ndezur në gojë, thyen rekordin e vet të 100-të Guinness

Mban 100 qirinj të ndezur në gojë, thyen rekordin e vet të 100-të Guinness

10 May 2019 16:36

Një njeri ka vendosur rekordin e tij Guinness të 100-të, pasi mbajti 100 qirinj të ndezur në gojë.

David Rush mbushi gojën e tij me qirinj gjatë eventit “TEDxBoise”.

Në videon e publikuar, shihet se si Rushi vendos qirinjtë në gojë, që më pas ndizen nga një anëtar i ekipit të tij.


Lexoni edhe: 

Agushi e Ajeti thyen rekordin “Guinness” duke mbajtur topin në kokë [video]


Ai mban 100 qirinjtë në gojë për plot 30 sekonda. Rekordi i mëparshëm ishte vendosur me 41 qirinj dhe u vendos në vitin 2018 nga Dinesh Shivnath Upadhyaya nga Mumbai, Indi./oranews

Komentet

Shto koment

Të ngjashme