LAJMET E MBRËMJES

28 Nëntori bën bashkë kryeministrat Albin Kurti e Edi Rama

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Në qytetin ku u shpall pavarësia e Shqipërisë 111 vjet më parë u bënë bashkë kryeministrat Albin Kurti e Edi Rama. Ata nuk folën për problemet në komunikim që kanë me njëri-tjetrin.

Kryeministrat Albin Kurti dhe Edi Rama kanë lënë anash ndasitë, për të bërë bashkë nderime te Monumenti i Pavarësisë, në 111-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Të dy, bashkë me presidentin Bajram Begaj dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla morën pjesë në ceremoninë qendrore, të organizuar në Vlorë.

Nën përcjelljen e Gardës Kombëtare, ata vendosën lule para Monumentit të Pavarësisë e edhe para varrit monumental të Ismail Qemalit.