LAJMET E MBRËMJES

Sarrazin në Kosovë, e cilëson kriminal e terrorist sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Foto: Alban Bujari - KOHA
Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka qëndruar të hënën në Kosovë. Gjatë ditës, ka takuar udhëheqësit e institucioneve si dhe të partive opozitare. Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, shprehu solidaritetin dhe ngushëllimet për vrasjen e zyrtarit policor, ndërkohë bëri thirrje që sa më parë të gjendet një zgjidhje për zbatimin e marrëveshjes së dakorduar me Serbinë. Për këtë tha se do të angazhohet edhe emisari Miroslav Lajçak

Kriminal e terrorist e ka vlerësuar emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, sulmin ndaj Policisë së Kosovës.

Sarrazin, të hënën, u takua me kryeministrin Albin Kurti, të cilit tha sa ia ka shprehur solidaritetin dhe ngushëllimet për vrasjen e policit të dielën në Banjskë të Zveçanit.