LAJMET E MBRËMJES

Molliqaj paralajmëron protesta kundër Asociacionit: Kurti shkeli vullnetin e qytetarëve

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Në kundërshtim të takimit në Bruksel, Planit evropian dhe Asociacionit, Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion të hënën te ndërtesa e Qeverisë së Kosovës. Kryetari i PSD-së ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti se ka shkelur vullnetin e qytetarëve, derisa ka paralajmëruar edhe protesta e aksione të tjera për të kundërshtuar themelimin e Asociacionit.

Tension për Asociacionin, është titulli që mban billbordi i vendosur të hënën nga Partia Socialdemokrate në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Në të shfaqen presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi e kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të ulur përballë njeri-tjetrit, derisa në tavolinë kanë një dosje me logon e BE-së, e që veçohet çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.