Kulturë

Dalin në shitje biletat e para për “edicionin më të madh” të festivalit “Sunny Hill”

Ka nisur shitja online e biletave të para për edicionin e ri të festivalit “Sunny Hill” që do të mbahet në fund të korrikut në Prishtinë. Sipas organizatorëve, edicioni i sivjetmë “do të jetë më i madhi ndonjëherë”.

Për herë të parë, ky festival do të mbahet në Bërnicë të Poshtme, në hapësirën e re të dedikuar për festivalin. Biletat e para kanë çmim prej 100 eurosh.

“Edicioni më i madh i Sunny Hill Festival këtë verë vjen në Prishtinë, dhe mbahet prej 25 deri më 28 korrik 2024. Prej sot janë në shitje grupi i parë i biletave Believers me çmimin më të mirë, ndërsa ky do të jetë edicioni më i jashtëzakonshëm dhe spektakular i Sunny Hill Festival që është mbajtur ndonjëherë”, thuhet në komunikatën për media nga organizatorët.

Biletat shiten në faqen zyrtare të Sunny Hill Festival.

“Prishtina do të jetë kryeqyteti dhe destinacioni më interesant i rajonit këtë verë, për shkak të festivalit Sunny Hill i cili vjen me një edicion të mahnitshëm. Ne jemi tej mase të lumtur për atë çfarë po vjen këtë vit", thuhet në komunikatë.

Sipas organizatorëve, hapësira e re mund të akomodojë më shumë njerëz se që ka pasur deri tash.

Organizatorët kanë bërë të ditur se numri i biletave të kësaj kategorie është i kufizuar.

Ende s’dihen emrat që do të interpretojnë sivjet.