Kulturë

Britania kërkon që Ukrainës t’i jepet mundësia ta organizojë “Eurovisionin 2023”

Foto: AP
 

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se Ukrainës duhet t’i jepet mundësia që ta organizojë “Eurovisionin” e vitit 2023.

Duke folur para gazetarëve pas kthimit nga Kiev, ku ka qëndruar për vizitë të premten, Johnsoni ka thënë se rrugët atje janë gjallëruar dhe se ukrainasit janë “të sigurtë”, raportoi BBC të shtunën.