Kulturë

Dua Lipa fituese në “Brit Awards”, rrëmben trofeun e gjashtë në karrierë

“Ani pse do të donim që të ishim në Londër që të festojmë së bashku me ju – ne kemi qenë duke ushtruar që të japim një spektakël sa më të mirë për ju”, ka shkruar Dua Lipa, e cila të martën mbrëma ka marrë “Brit Award” si artistja më e mirë pop/R&B
 

Këngëtarja shqiptare ishte në mesin e fituesve në mbrëmjen ku triumfoi Adele. Triumfoi si artistja më e mirë pop/R&B, kurse humbi shansin për këngën më të mirë. Aty triumfoi londinezja 33-vjeçare me “Easy On Me”, e cila po ashtu u shpërblye edhe si artistja e vitit dhe mori Çmimin për albumin më të mirë me “30”. Nata u konsiderua si rikthim i Adeles

Nuk ka ngjarje prestigjioze të muzikës në botë e ku nuk është edhe Dua Lipa. Shpesh edhe me shpërblime të shumëfishta. Pa trofe nuk mbeti as të martën mbrëma. Rrëmbeu trofeun që e kurorëzoi si artistja më e mirë pop/R&B në “Brit Awards”. Me këtë shpërblim, prishtinasja tashmë ka 6 çmime nga ngjarja prestigjioze dedikuar muzikës.

Lipa, e cila nuk ishte e pranishme në ceremoni, përdori rrjetet sociale për ta ndarë gëzimin me ndjekësit e saj. Falënderoi të gjithë për votat. “Ani pse do të donim që të ishim në Londër që të festojmë së bashku me ju – ne kemi qenë duke ushtruar që të japim një spektakël sa më të mirë për ju”, ka shkruar ajo. Këngëtarja është në përgatitje të paraqitjes së saj në Miami të Floridës, ku të mërkurën do të ketë koncert në kuadër të turneun e saj “Future Nostalgia”.