“My Cousin Rachel” me misteret e një femre fatale

“My Cousin Rachel” me misteret e një femre fatale

18 June 2017 19:00

Filmi “My Cousin Rachel” është mister tejet i kënaqshëm i një lloji që komunikimi modern dhe interneti e kanë bërë të pamundur që të vendoset në ditët e sotme.

I bazuar në romanin e vitit 1951 të Daphne du Maurier dhe përshtatur nga regjisori Roger Michell, është dramë psikologjikisht absurde, me kolonë zanore të Rael Jones dhe aktoren e mrekullueshme në rolin kryesor, Rachel Weisz - e cila është e ulët dhe manipuluese, shkruan “The Guardian”, transmeton Koha Ditore.

Karizma e saj e dukshme të bindë që të shikosh më thellë në atë që sjellë storia e filmit. Mënyra e vetme se si mund ta përshkruajë këtë libër është si një rrëmujë, një lidhje e humbur mes filmave “The Talented Mr Ripley” dhe “Far from the Madding Crowd”.

... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”) Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme