Kulturë

Vdiq aktorja Shirley Douglas, nëna e yllit hollywoodian Kiefer Sutherland

Vdiq aktorja Shirley Douglas, nëna e yllit hollywoodian Kiefer Sutherland

Nëna e Kiefer Sutherlandit e cila ishte aktore, Shirley Douglas, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Djali i yllit të filmit “Lolita”, e ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shpjegoi se nëna e tij Shirley Douglas, vdiq nga pneumonia dhe jo nga koronavirusi, transmeton Koha.