Kulturë

Këngëtari dhe saksofonisti Manu Dibango vdiq nga koronavirusi

Këngëtari dhe saksofonisti Manu Dibango vdiq nga koronavirusi
 

Këngëtari dhe saksofonisti i lindur në Cameroon, Manu Dibango, ka vdekur nga koronavirusi. Kështu u bë e ditur sot, përmes një deklarate zyrtare të postuar në faqen e tij në Facebook.

“Me pikëllim të thellë ju lajmërojmë për humbjen e Manu Dibangos. Ai vdiq të martën e 24 marsit nga koronavirusi, në moshën 86-vjeçar.”