Kulturë

MKRS-ja ndan nesër çmimet për letërsi

MKRS-ja ndan nesër çmimet për letërsi
 

Nesër për nder të 12-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të organizojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve për letërsi, për vepër jetësore dhe çmimet tjera vjetore për vitin 2019.

Sipas njoftimit për media, ceremonia do të mbahet në kabinetin e ministres Vlora Dumoshi, në orën 13:00.