Vdes aktori i njohur amerikan Forster, në moshën 78 vjeçare

Vdes aktori i njohur amerikan Forster, në moshën 78 vjeçare

12 October 2019 10:43

Robert Forster, aktori i njohur amerikan ka vdekur në moshën 78 vjeçare.

Aktori ishte nominuar për Oscar për rolin e tij në filmin Jackie Brown, transmeton Koha.net

Publicisti Kathie Berlin ka thënë se Fosteri vdiq nga kanceri në tru.

Ai ishte në shtëpinë e tij në Los Angelos, i rrethuar nga familja e tij, përfshirë 4 fëmijët dhe partneren e tij Denise Grayson.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme