LSHK nesër përkujton me një akademi shkrimtarin Rexhep Hoxha

LSHK nesër përkujton me një akademi shkrimtarin Rexhep Hoxha

18 September 2019 12:04

Lidhja e Shkrimtarëve të Kosovës njofton se nesër, në ambientet e Institutit Albanologjik në Prishtinë, do të mbajë një akademi me të cilën përkujton shkrimtarin e shquar, Rexhep Hoxha, i cili kohë më parë u nda nga jeta.

Kjo akademi do të nisë në orën 12.

Për jetën dhe veprimtarinë e këtij shkrimtari e pedagogu të njohur do të flasin studiues e kolegë të tij, kurse në kuadër të këtij aktiviteti do tëdeklamohen edhe krijime nga vepra letrare e Rexhep Hoxhës, ndërsa do të lexohen edhe krijime letrare nga anëtarët e LSHK-së, thekson njoftimi.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme