Forcat RENEA rrethojnë Elbasanin, në pranga dhjetëra persona

Forcat RENEA rrethojnë Elbasanin, në pranga dhjetëra persona

21 shtator 2017 15:31

Haki Çako nuk ka mbërritur i vetëm mëngjesin e sotëm në Elbasan.

Bashkë me të, në qytetin problematik të Shqipërisë kanë mbërritur edhe forcat speciale RENEA dhe forca të tjera të Ndërhyrjes së Shpejtë.

Pas mbledhjes në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit, Çako dhe drejtues të tjerë kanë nisur një operacion të madh në qytet.

Mësohet se Elbasani aktualisht gjendjet në rrethim.

Forcat RENEA dhe ato speciale kanë pushtuar disa lagje.

Mësohet se në pranga janë vënë dhjetëra persona, por në shënjestër janë vënë persona me precedentë të shumtë kriminalë, që deri më tani i kishin shpëtuar policisë vendore.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme