Kronikë

Policia jep detaje për vdekjen e 19 vjeçares nga Vushtrria

Foto: KOHA / Alban Bujari

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vdekjen e 19-vjeqares nga Vushtrria.

Mëngjesin e së shtunës, në spitalin e Vushtrrisë ka vdekur një 19-vjeçare e cila ishte dërguar nga familjarët në spital, derisa ishte në gjendje të rëndë shëndetësore.

Një 19-vjeçare vdiq pasi dyshohet që s’u trajtua në Infektivë, doli negative për koronavirus por 8 policë dërgohen në karantinë

Ndërkaq gjatë trajtimit mjekësor, ka ndërruar jetë, transmeton KOHA.

“Viktima ishte paraqitur para disa ditëve te mjeku dhe ishte udhëzuar që të hospitalizohet në Infektivë po për shkak të rrethanave të Epidemisë e njëjta nuk ishte kontrolluar te mjeku. Në repartin emergjencës kane dalë njësitë përkatëse policore dhe me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar ne IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e policisë.