Reagon vëllai i Qerim Kelmendit, konfirmon vrasjen e tij Foto nga "Facebook"-u i Ibrahim Kelmendit

Reagon vëllai i Qerim Kelmendit, konfirmon vrasjen e tij

27 February 2020 10:19

Ibrahim Kelmendi, vëllai i të vrarit në Pejë, Qerim Kelmendit, ka reaguar të enjten.

Ibrahim Kelmendi është anëtar i ish-Lëvizjes Popullore të Kosovës. Përmes llogarisë së tij në Facebook, ai ka postuar një fotografi të të vëllait të tij, tashmë të ndjerë, me përshkrimin: “Festoni rugovistë ‘pacifistë’… Mallkimi dhe turpi ju mbulofshin, qelbësira shqipfolëse!”, raporton Koha.net, duke e konfirmuar në esencë se trupi i pajetë i gjetur është i Qerim Kelmendit.

Emri i Qerim Kelmendit, trupi i pajetë i të cilit është gjetur i djegur brenda një veture të shkrumbuar, është përfolur lidhur me vrasjes e pasluftës në Kosovë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme