Kronikë

Dënohet për drogë shqiptari në Angli

Dënohet për drogë shqiptari në Angli

Një shqiptar është dënuar me 4 vjet e 3 muaj burg nga Gjykata e Kurorës në Lewes pasi u shpall fajtor për posedim dhe trafikim droge.

Mediat angleze bëjnë me dije se i riu i dënuar quhet R.Vrapi ndërsa në kohën kur u arrestuat deklaroi se në Mbretërinë e Bashkuar ka mbërritur pasi ishte mashtruar dhe më pas ishte detyruar që të shiste drogë pasi i kishin kërcënuar familjen.