Arrestohen dy zyrtarë ligjorë në Prizren Foto: Koha

Arrestohen dy zyrtarë ligjorë në Prizren

16 January 2020 16:24

Pas kallëzimit penal të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dy zyrtarë të Komunës së Prizrenit janë arrestuar.

KTV raporton se të njëjtit janë Arben Krasniqi dhe Shqipron Krasniqi.

Dega e AAK-së në Prizren ka paraqitur kallëzim penal ndaj pesë zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, me pretendimin se kanë kryer veprën penale të keqpërdorimit të pozitës zyrtare me rastin e lejimit të këmbimit të një prone komunale me një pronë private në mënyrë të kundërligjshme.

Lexo edhe: AAK-ja e Prizrenit akuzon pesë zyrtarë komunalë për keqpërdorim të pozitës

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme