Kronikë

Arrestohen dy rusë, dyshohet se ilegalisht kaluan kufirin Kosovë-Serbi

Arrestohen dy rusë, dyshohet se ilegalisht kaluan kufirin Kosovë-Serbi
Foto: Koha/Ilustrim

Dje në fshatin Sarpelj në Leposaviq, janë arrestuar dy rusë, burrë dhe grua.

Policia e Kosovës njofton se ata janë arrestuar nën dyshimin se të njëjtit me veturën e tyre me targa të Malit të Zi e kanë kaluar ilegalisht kufirin Kosovë-Serbi raporton Koha.net.