Kronikë

Marjana Çmeta dënohet me 32 vjet burgim për mbytjen e vjehrrës me helm

Foto: Ilustrim
 

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 32 vjet burgim Marjana Çmetën, të renë që akuzohet se helmoi vjehrrën dy vjet më parë. Në seancën e së martës, 24-vjeçarja iu drejtua trupit gjykues, duke mohuar akuzën me fjalët “jam e pafajshme përballë vetes dhe Zotit”.

Më herët, Prokuroria kishte kërkuar dënimin e Çmetës me 35 vite burgim. Fillimisht ngjarja brenda familjes Lami u konsiderua si vdekje natyrale, ndërsa e reja ishte rrëfyer tek hoxha i fshatit ku kishte pranuar se kishte qenë ajo që e kishte helmuar vjehrrën pas debateve që kishte pasur me të, raporton "KlanTv".