Kronikë

Një nxënës në Mitrovicë dyshohet se përdori sprej lotsjellës në klasë, 11 tjerë marrin tretman mjekësor

Një nxënës në Mitrovicë dyshohet se përdori sprej lotsjellës në klasë, 11 tjerë marrin tretman mjekësor
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme në Mitrovicë ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’.

“Arrestimi i të dyshuarit të mitur, nxënës i një shkolle në Mitrovicë, është bërë nga ana e hetuesve policorë, mbi dyshimet e arsyeshme dhe provat e siguruara se sot rreth orës 09:30, derisa i dyshuari ndodhej në shkollë brenda në klasën e mësimit kishte hedhur një sasi sprej ku si pasojë 11 nxënës të kësaj klase kanë kërkuar tretman mjekësor në Spitalin Rajonal në Mitrovicë”, thuhet në raportin e policisë.