Gjendet e vdekur një grua në Pejë Foto: Ilustrim

Gjendet e vdekur një grua në Pejë

24 August 2019 19:35

Një grua Sh.S 44 vjeçare nga Gjakova është gjetur pa shenja jete, sot në Pejë.

Sipas njoftimit të Policisë ajo është gjetur në rrugën “Remzi Hasani” e shtrirë në rrugë, ndërkaq njësitet policore së bashku me autoambulancë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe viktima është dërguar në spital ku edhe është konstatuar vdekja e saj.

Sipas mjekëve, viktima nuk kishte shenja dhunë dhe shkaku i vdekjes sajë mund të jetë vdekje natyrale, të cilën përfundimisht do ta përcaktojë autopsia.

“Vendit të ngjarjes ju kanë përgjigjur të gjitha njësitet relevante të Policisë së Kosovës, Sektori i Hetimeve Rajonale DRP Pejë dhe lidhur më ketë rast është konsultuar Prokurori i shtetit – (Departamenti i Krimeve të rënda), i cili ka urdhëruar që trupi i pa jetë i viktimës të dërgohet për autopsi”, thuhet në njoftim.

Sipas Policisë, rasti i vdekjes është duke u trajtuar në bashkëpunim me Prokurorin e shtetit si ‘Hetim i vdekjes’, po ashtu është arrestuar dhe ndaluar i dyshuari R.H. (1974), i cili është i dyshuar për veprën penale ‘ Mosdhënia e ndihmës’.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme