Kronikë

Policia greke kap një velierë me 1 ton drogë nga Shqipëria

Policia greke kap një velierë me 1 ton drogë nga Shqipëria

Policia greke ka kapur një velierë me mbi 1 ton drogë, e cila ishte nisur nga Shqipëria. Mediet greke raportojnë se në velierë ndodheshin 1 ton e 65 kilogramë e 750 gramë marijuanë, ndërsa kishte si destinacion Turqinë, ku do të shkëmbehej me heroinë të pastër.

Ndërkohë, policia ka arrestuar dy persona nga Ukraina, 28 dhe 42 vjeç, të cilët ndodheshin në velierën e mbushur me drogë.