Tenton të vetëvritet një burrë në Shqipëri duke i vënë flakën vetes, thotë se s’kanë bukë të hanë

Tenton të vetëvritet një burrë në Shqipëri duke i vënë flakën vetes, thotë se s’kanë bukë të hanë

06 April 2019 17:07

Një 63-vjeçar nga Berati ka tentuar të kryejë vetëvrasje, duke u lyer me benzinë e më pas duke i vënë flakën vetes. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Çelepias”, ndërsa kanë qenë kalimtarë të rastit që kanë njoftuar policinë duke e transportuar me urgjencë në spital.

Shkak për këtë veprim ekstrem është bërë varfëria. 63-vjeçari Xhevair Gjozi ka thënë nga spitali për “News 24” se nuk e do më jetën për shkak se nuk kanë bukë të hanë, megjithatë dyshohet se ai ka edhe probleme të tjera.

Gjozi është i sëmurë dhe i paaftë për punë, ndërsa prej shumë vitesh nuk merr as pension. Bashkëshortja e tij, Zhaneta Gjozi bën apel për ndihmë, pasi dy bashkëshortët nuk kanë asnjë të ardhur ekonomike.

Ndërkohë, mjekët e spitalit të Beratit thonë se Xhevair Gjozi ka pësuar djegie të shkallës së dytë, por është jashtë rrezikut për jetën.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme