Kronikë

U kapën me 81 kg kokainë, dënohen dy shqiptarë në Britani

U kapën me 81 kg kokainë, dënohen dy shqiptarë në Britani
 

Haxhi Shehu, 35 vjeç dhe Fitim Prenci, 39 vjeç, u dënuan me nga 10 vite e gjashtë muaj burgim, të hënën e kësaj jave për trafik të lëndëve narkotike në Mbretërinë e Bashkuar.

Një vit më parë, më 13 mars 2018, policia gjeti 79 kg kokainë në bagazhin e makinës së tyre tip Ford Focus.