Kronikë

Përleshje mes shqiptarëve, grekëve dhe rusëve në një burg në Greqi

Foto: Ilustrim
 

Një sherr masiv në të cilin u përfshinë dhjetëra të burgosur të kombësive të ndryshme, ka ndodhur gjatë mbrëmjes të së enjtes në spitalin psikiatrik të burgut më të madh të Greqisë, Koridhalos.

Sipas policisë vendase, ka qenë gjendja e renduar e një të dënuari prej përdorimit të lëndëve narkotike, që ka sjellë reagimin e disa të dënuarve shqiptarë, të cilët nisen të përleshen me të dënuarit gjeorgjiane dhe rusë që mbahen në Koridhalos.