Kronikë

Prokurori italian: Mafia shqiptare e egër dhe aleate me Ndragheta-n

 

Prokurori italian i Catanzaro-s, Nicola Gratteri, thotë se mafia shqiptare është e fortë dhe po fiton terren, transmeton oranews.

Duke folur për krimin dhe veprimtarinë e paligjshme, prokurori tha se mafia shqiptare është bashkëpunuese me grupe të tjera.