Një banor i Vranidollit, dyshon se faktori njeri ia dogji parcelën me 300 trupa pemësh Foto: Ilustrim/Koha

Një banor i Vranidollit, dyshon se faktori njeri ia dogji parcelën me 300 trupa pemësh

05 November 2018 09:35

Në fshatin Vranidoll të Prishtinës, dje një person e ka njoftuar policinë se ia ka përfshirë zjarri parcelën e tij ku kishte mbjellë 300 trupa pemësh, e të cilat iu kishin djegur të gjitha.

Policia e Kosovës ka shkuar në vendin e ngjarjes bashkë me zjarrfikësit ku edhe e kanë shuar zjarrin.

Por ankuesi, dyshon se shkak i këtij zjarri ishte faktori njeri dhe beson se kjo u bë qëllimshëm, transmeton Koha.net.

Rasti është proceduar dhe mbetet nën hetime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme