Kronikë

Policia do të nisë hetimet për rrahjen mes Krasniqit e Sveçlës

Policia do të nisë hetimet për rrahjen mes Krasniqit e Sveçlës
 

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur se ka urdhëruar Policinë e Kosovë që të ndërmarr veprime hetimore për të zbardhur rastin e rrahjes se dy deputetëve Frashër Krasniqi nga PSD dhe Xhelal Sveçla nga VV pas emisionit Rubikon.

Prokurori Ibrahim Berisha i ngarkuar për komunikim me media, i ka thënë KTV-së, se pasi të dëgjohen dëshmitarët dhe të apostrofuarit do të mund të dalin me një deklaratë nëse ka pasur ushtrim të veprës penale – rrahje apo jo.